neljapäev, 14. mai 2009

Puhkuseplaanid Virumaal

Panen puhkuseplaane kokku. Pika kaalumise järel otsustasime, et tutvume see kord Virumaaga. Seega, kui keegi teab seal mõnda kohta/asja/jne, mida kindlasti peaks vaatama minema, siis andke aga lahkesti teada. Ja teab keegi, kas kuskil müüakse ka väiksemõõdulise kaardi kujul sellist turismiobjektide kaarti nagu tavaliselt linna/asula sissesõidu juures kohata võib. Selline, kuhu peale on märgitud loodusobjektid, kultuurimälestised jne. Oleks suureks abiks meile.
Ühtlasi võib soovitada kohti, mis ei asu küll Virumaal, aga jäävad Tln-Narva teele. Niisamuti Narva-Tartu teel asuvate kohtade soovitused on teretulnud. Meil on muidugi plaan n-ö vabakava järgi liigelda, et kui tee ääres jääb silma mõni pruun teeviit (enamasti on ajaloo-, kultuuri- jne mälestiste viidad pruunid), siis keerame aga julgelt otsesihilt kõrvale ja lähme uurime järgi, mis see on, millele viit näitab. Eestimaal on nii palju kohti, mis väärivad avastamist!

Oh, mul on esimest korda puhkuseootuse tunne sees :) Kaks nädalat ongi jäänud ju tööl käia :)


/Edit 14:04 --> Et soovitajatel kergem oleks, siis panen siia nimekirja kohtadest, mille juba ise netiavarustest välja olen otsinud. Lisaks märkus, et hüüatus "Sillamäe!" on küll tore, aga mis täpsemalt? Ma võin ka öelda, et Tartu on tore koht, aga turistile on sellest kirjeldusest vähe kasu... Aga nimekiri ise:

10 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Soovitan Maidla mõisa! Seal kõrval ka (uus) hostel,kui on vaja ööbida ntx. See asub Kiviõlist läbi sõita Maidla poole. Paremini ei oska seletada,külla kohalikud teavad juhatada :)

John Smith ütles ...

Soovitan vaadata näiteks Suveseikluse (http://www.suveseiklus.ee/?action=ajalugu) 2005 aasta legende - nende abil tutvus ligi 200 inimest tol suvel nii Lääne- kui Ida-Virumaa põnevamate kohtadega. Tõsi, neist mitte ühegi puhul pole konkreetset asukohta mainitud, kuid kui mõni legend või fakt asukoha suhtes huvi tekitab, siis piisab vaid väikesest guugeldamisest/eeltööst.

Ning minu isiklik lemmik on Kohtla Kaevandusmuuseum.

Iceman ütles ...

Rakvere linnus, valaste juga, Kalvi mõis/rand, Palmse mõis, Narva-Jõesuu, Oru Loss jne

Mutt ütles ...

Iceman - see "jne" ongi just see, mille kohta ma soovitusi ootan! :)

JS - kaevanduses on meil mõlemal omal ajal käidud, ülilahe oli ja ilmselt käime ka puhkuse ajal sealt läbi. Uurin ka neid seikluse legende millalgi, tänud soovitamast :)

Reelika ütles ...

Mine uuesti kaevandusse, paari aasta jooksul on seal lisatud uusi kohti kuhu minna saab. Ja paar uut masinat on ka. Olen seal ise 5 korda käinud ja viimase paari aasta jooksul 3. Iga kord oli midagi uut juures.

suslik ütles ...

sillamäe!

CV ütles ...

Sellist kohta oled vaadanud http://www.eestigiid.ee/?CatID=6 ?

John Smith ütles ...

Niih... nägin nüüd, et oled täitsa korraliku eeltöö juba teinud - kui neist kümnendikugi jõuad üle vaadata (kiirustamata) on väga hästi :) Aga mõned soovitused veel lisaks (mis endalegi sealkandis meeldivad, olen omamoodi ida-virumaa fänn)

- kuna sillamäest juttu tuli, siis eeskätt sealne linnavalitsuse hoone (meenutab kirikut, aeg-ajalt viktoriinideski küsitud) ja Mere pst koos treppidega
- narva: aleksandri suurkirik ja peetri kindlus (eriti kui päris üles ronida mööda treppe), lisaks ka narva veehoidla juurde jääv linnaosa oma paadikuuridega, nagu kuskilt teisest maailmaosast pärit
- vasknarva millegipärast meeldib
- sõites narva elektrijaamadeni võid kohtuda massiivse monumendiga batmanile :) ning samuti ka mitut (paar aastat tagasi suht tähistamata olnud) IIMS mälestusmärki (haubitsat jmt)

niih... peaks vist praeguseks kõik olema :)

Prt ütles ...

Rakverest suund merepoole ja Toolse linnuse varemed.

flat spoon girl ütles ...

Laiuse varemed Mustvee ja Jõgeva vahel...