laupäev, 30. jaanuar 2010

Kodused jamad

Nii "tore" on õhtul dušši alla minna ja avastada, et oi näed, kraanist tuleb ainult kuuma vett. Külma vett pole. Täna selgus lisaks, et ka pesumasinasse ei jõua piiskagi vett. Samas jällegi boilerisse jookseb külm vesi, kuigi nende asukoha järgi võiks oletada, et dušš, pesumasin ja boiler peaksid ühe toru otsast vee saama. Meheraas on täna pool päeva vannitoas madistanud, aga vett ikka ei tule. Torud on plaatide all peidus ja meil pole õrna aimugi, kust ja kuidas need jooksevad ja ühendatud on. Homme ilmselt hakkab plaate maha lõikama... Mitte ükski teine abivahend pole aidanud, seega peab torud käsitsi üle vaatama. Eriti tore väljavaade...

Ja elamine on jätkuvalt nagu hundilaut, ma ei saa aru, mis valemiga on võimalik, et katel on põhjas, väljas on kraadid inimlikuks läinud ja radikad on ikkagi kõigest soojad! Aga peaksid olema kuumad nagu tavaliselt... Tibinal hakkab juba vaikselt nohu tekkima selle külmetamise peale! Öösel ma ju ei hakka puhuriga jandama, et tuba soojaks kütta, kui mähkmeid vahetan. Eks ta siis on külma saanud. Aina toredamaks läheb, kaspole?

2 kommentaari:

Maris 'oll' Torga ütles ...

Meil 2 toaline ja küll ahjuküte, aga meil mõlemas toas ka radiaatorid (ühes õlikas, teises elektri oma). Aitab pisikesega toa temperatuuri paremini hoida. Jõudu ja soojemaid tube teile kolmele!

CV ütles ...

Te peaksite ühistu poole pöörduma palvega ülemistel korrustel radiaatorid korralikult ära õhutada. Keskküttesüsteemis on õhk sees ja radikad selle võrra jahedamad. Isegi kui need on õhutatud sügisel, siis süsteem võib kusagilt lekkida ja endiselt õhku koguda.