kolmapäev, 28. juuli 2010

Kümme korda kuulsam.

Tänane kultuuriprogramm sisaldas endas kohustuslikke Helsingi vaatamisväärsusi nagu Uspenski katedraal (vankriga sinna löögile ei pääse...), Senativäljak, H&M, suured maasikad, Eduskunta, Sibeliuse monument ja Temppeliaukio kirik. Sibeliuse monumendi juures sattusime aga hoopis ise vaatamisväärsuseks ja saime kohe vähemalt kümme korda kuulsamaks, kui kolm Jaapani turisti kõndisid mööda sellest pingist, kus meie pisike perekond jalga puhkas. Kui need turistid meist mööda hakkasid minema, siis nad hõikasid "Hei" ja lehvitasid meie pisikese tütrele. Tibin polnud kade tüdruk ja kilkas kohe rõõmsalt vastu neile. Selle peale kogunesid jaapanlased meie ümber, tegid tibile pluti-pluti ja jutustasid ise juurde "hello, happy baby!" Ja siis küsis üks kolmest turistist, kas ta tohib koos meiega pilti teha :D Ega ma ka kade tüdruk pole ja arvasin, et ikka tohib. Nii et nüüd lähevad kolm Jaapani turisti tagasi kodumaale ja saavad oma sõpradele näidata pilte, kus nad üksi või kahekesi poseerivad koos "happy baby" ja tema vanematega :)

Helsingis maitsesime veel kirsi coca-colat, greibi fantat ja City Guide lehe arvates Soome parimat õllet Kuohu Vaalea Lager. Esimene oli väga maitsev, teine kohutav keemia ja kolmas puhta saast. Veel sain ma teada, et ma võin ju olla uhke oma raseduse ja imetamise tõttu kopsakamaks muutunud partii üle, aga Soome pesupoes tunnen end jätkuvalt pesulauana. Imetamisrinnahoidjad hakkavad suurusest D!

Ning viimasena teatan, et Elvis is alive! Nägime teda Helsingi-Tallinn laeval. Täitsa kobe nägi välja oma vanuse kohta. Juukseid värvib vist Jörpaga samas kohas, stilist on õnneks erinev. Pilti kahjuks ei saanud, kuigi üritasime salaja mobiiliga pildistada.

Ahjaa... tänane sammuskoor tuli 30399. Päris korralikult sai astutud.

*****************
Eile käisime Tervishoiumuuseumis ning Oleviste, Pühavaimu ja Jaani kirikus. Niguliste oli kinni. Oleviste kirikutorni ronisime ka. Selle kõrval on Raekoja torn ikka täitsa titekas. Homme lähen naistega Paati einestama ja reedel lähme meheraasuga Bastioni käikudesse, Niguliste kirikusse ning looduse- ja miinimuuseumi. Laupäeval puhkan jalga ja pühapäeval lähen astun 42,2 kilomeetrit Lahemaa metsades. Graafik on tihe :) Järgmine nädal ilmselt ei liiguta enam üldse.

Kommentaare ei ole: