teisipäev, 31. jaanuar 2012

Kaks soovi


Tegelikult kui nüüd päris aus olla, siis selleks aastaks on mul kaks väga konkreetset soovi-eesmärki. Esiteks tahaks tibina eraldi tuppa kolida, kaua ta ikka meie toas magab. Tõstsime mööblit ümber ja tegime tagumisest toast lapsetoa. Kõik mänguasjad tõstsime sinna, seinale panin tibina tehtud kunstiteosed ja hakkasin sihikindlalt seal mängimist harjutama. See nädal kolime reisivoodi lõunaunede ajaks sinna tuppa, ööd laseme veel meie juures magada. Ja reede öösel siis üritame ka ööseks lapse ümber kolida.


Hetkel on probleemikohaks see, et kinnise luugiga voodi puhul peab voodiääres olema mingi kapike vms, mille peale toetudes laps turvaliselt voodist välja saaks ronida. Kapikesega on aga see jama, et seda saab ringi liigutada ja näiteks piljardilaua äärde lükata... Sealt aga on väga kerge juba kõrgustesse ronida. (Suur võimlemispall kolis juba samal põhjusel keldrisse talvituma, mulle kahest ehmatusest aitas...)
Lahtise luugi puhul aga on reaalne oht selliseks vaatepildiks nagu eile õhtul meie toas avanes... Tibin lihtsalt keerab end voodis teistpidi ja nihverdab ukseavast pea ees välja. See pole just kõige kehasõbralikum magamisasend...
Nii et peame veel nuputama, mismoodi selle korraldame, et laps hommikul ärgates turvaliselt voodist välja saaks.

Teine eesmärk on aga potistreigi murdmine ja eduka potitamisega edasiminemine. Kui novembris oli meil laps, kes läks päeval ise potile ja tuli seejärel nõudma, et pott tühjaks kallataks, siis alates detsembrist on meil laps, kes pissib südamerahuga püksi, kui me teda õigel hetkel ise potile ei suuna. Peale kahte kuud edutut harjutamist hakkab kerge ahastus juba peale tulema. Õnneks päris paigal ei seisa ja edasiminekuks võib lugeda seda, et lõunauned on tibinal nüüd mähkmevabad. Kusjuures mähkmetega magas ta viimasel ajal maksimaalselt poolteist tundi, aga ilma mähkmeteta on 2-2,5 tundi täiesti tavaline. Ööunede kallale veel niipea ei lähe, seni on tibin vaid kahel ööl kuiva mähkmega ärganud. Enne aga mähkmeid ära ei võta, kui vähemalt nädal aega jutti on hommikul mähe kuiv olnud. Ma isegi ei kujuta ette, millal sinnamaale jõuame...


Noja sügisel loodaks lasteaiakoha lapsele saada... Aga kuna seda ma ise eriti mõjutada ei saa, siis ei loe seda eraldi eesmärgiks.

2 kommentaari:

tikker ütles ...

kui ellen oli 1a10k kandis, siis oli tal paar ööd, kus ärkas kuiva mähkmega. mõtlesin, et kui nii jätkub, siis saabki ära jätta, aga ei jätkunud ja sinnapaika asi jäi. nüüd on ta KOLM ja ikka ei ole kuiva mähet. nüüd lihtsalt hakkasime harjutama, sest teiste sõnul harjuvat lapsed sellega kiirelt ja ainult paar ööd õnnetusi juhtubki. AGA. meil on möödas paar kuud ja kui öösel läbi une mitu korda ei potita, siis tema ka üles ei ärka ja ongi õnnetused.

ühesõnaga praegu mõtlen, et loll olin, oleks pidanud kohe pärast esimesi kuivi öid harjutama hakkama, SIIS oleks ilmselt kiirelt harjunud ja kuivaks jäänud. oma teadmatusest/mugavusest aga ei teinud seda, ellen harjus läbi une mähkmesse pissimisega ära ja nüüd siis oleme hädas. mähet alla tagasi ka panna ei taha, loodan imele.

lapsed on muidugi erinevad, selline on lihtsalt minu kogemus. kui karliga peaks miski hetk mõni kuiv öö tulema, siis hakkaks kindlasti kohe harjutama.

aa, aga mul on kilelinad, sellisest hingavast materjalist, fitted tüüpi. müüdi madratsikatte nime all, aga on täiesti nagu lina. kahju, et ainult kolm ostsin, igal juhul asendamatud. tahtsin miski hetk juurde osta, aga noid isendeid kahjuks enam ei müüda.

Mutt ütles ...

Ma olen üritanud öösel last potitada... Asi lõppes sellega, et potti tehti heal juhul teelusikatäis ja seejärel võttis tund aega, et laps uuesti magama jääks. Ta lihtsalt nuttis ja protesteeris nii pikalt...

Aga eks peab mingi hetk selle ikka käsile võtma. Meil on selline froteelina, mis on alt veekindel. Plaaningi teise juurde osta, et õnnetuste puhul uue alla panna saaks. Lõunaunedel on õnnetus juhtunud vaid nii, et ta ärkab üles ja hakkab voodist välja ronima ning selle ajal siis pissib. Läbi une ei pissi lõunati.


Hetkel tahaks päevad korda saada... Kodust väljas ilma mähkmeta oleme vaid siis käinud, kui vahetult enne minekut on häda ära tehtud ja hiljemalt 2h pärast tagasi kodus oleme. (Tavaliselt siis kas väljas jalutamas/mängimas või nädalavahetusel poes söögikraami varumas.) Kui kuhugi niimoodi minek on, et peab kombe seljast ära võtma (nt kellelegi külla või loovringi), siis on mähe all.