pühapäev, 24. märts 2013

Androidi kalender sakib sajaga

Huvitav, kes Android 2.3 eestikeelseks tegi...? Kalendriga on ta igatahes totaalselt bambusesse pandud. Tundub, et juulikuusse ei tohi eestikeelset androidi kasutavad inimesed endale ühtegi sündmust planeerida, igatahes kalender sellist võimalust ei paku. Või noh, valida saan küll sündmuse kuuks "juuli", aga salvestamise järel vaatab rõõmsalt vastu "juuni."
Lisaks muidugi see, et kellaaja määramise juurest on "to" tõlgitud "kellele" ja "from" on "sihtväärtus." Viitab kahtlaselt google translatorile, ükski täiemõistuslik eestlane sellist tõlget ei teeks.

Androidi juures on veel see paha, et sünnipäevasid see ei tunnista. Mis on üsnagi vastik, sest ma justnimelt telefoni kalendrit olengi selliste asjade meelespidamiseks alati kasutanud. Ja kuna kalender ei lase juulikuusse ühtegi sündmust salvestada, on ka kõik seniproovitud kalendri app'id kasutud, kuna need kasutavad kuupäeva salvestamisel androidi sisemist loogikat ja seega ei ole juulis mitte ühtegi sünnipäeva.

Mitte ei tahaks telefoni ingliskeelseks keerata... Teab keegi mõnda kalendri-appi, mis ei kasutaks androidi sisemist kalendrit ja laseks kuupäeva juures kuud numbriliselt sisestada? Või on ehk android 4.1. juba kalender terveks tehtud? (Teoreetiliselt peaks mu telefonile lähikuudel upgrade tulema...)

Kommentaare ei ole: