pühapäev, 1. september 2013

Veel üks esimene

Täna toimus meie majas jälle üks Esimene sündmus - esimest korda käsutasin suurtibina voodit korda tegema. Ta on juba nii suur tüdruk küll, et peaks oskama ise voodit korrastada. Nagu toimetamise käigus selgus, siis lasteaias teevad kõik lapsed seda juba ammu. Nii et nüüd on lapsel kodus üks kohustus juures - iga hommik peab peale ärkamist ise enda voodi ära tegema. Andsin kallile Abikaasale ka käsu kätte, et hommikuti tuletagu lapsele seda kohustust meelde, kui ta unustama peaks. (Meie majas nimelt on nii, et issi ärkab koos lastega ja emme äratatakse alles siis, kui tööle-lasteaeda minema hakatakse. Nii et tööpäeva hommikutel peab issi jälgima, et voodi tehtud saaks.)


Lapsed on üldse nii asjalikuks muutunud. Väiksem teeb silmagi pilgutamata järgi kõik lollused, mis suurem ette näitab. Mängivad nii lõbusalt koos ja kaklevad nii "lõbusalt" koos. Sekundiga võib naerulaginast kõva kisa saada ja niisama kiiresti võib nutt ja kisa uuesti naeruks muutuda. Põhiline kisa käib ikka (mängu)asjade pärast. Ühel on ilmtingimata vaja just seda asja, mis teisel käes on. Kaklemist ja füüsiliselt haiget tegemist on õnneks väga väheks jäänud. Olen suutnud suuremale selgeks teha, et sõnadega tuleb oma tundeid väljendada ja kui sellest kasu pole, siis tuleb emme-issi appi kutsuda. Pigem ongi väiksem see, kes haiget teeb - trügib just sinnasamma istuma/pikutama, kus suurem ees, või tõmbab mänguhoos suuremat juustest.
Koristada aitavad mõlemad, kuigi tihti ajab nende koristamine toa veelgi rohkem segamini. Aga vähemalt üritavad, see ongi ju peamine.
Päris suure osa päevast asjatavad nad kahekesi koos oma mänge mängida. Eriline lemmik on ikka seesama papist majake, seal madistatakse ikka väga hoogsalt. Imestan, et majake veel enam-vähem terve on. Emme-issi voodis meeldib kolli mängida - tõmbavad tekid endale üle pea ja ongi koll valmis. Rõõmu ja kilkamist jagub väga pikaks ajaks. Praegu näiteks kükitavad kahekesi lastetoas piljardilaua all ja mängivad, et on suures laevas. Või noh, vähemalt suurtibin mängib, et suures laevas, väiksem on lihtsalt suure õega koos. :)

Ja selline vaatepilt avanes mulle täna hommikul meie magamistoas:

Igav nende kahega igatahes ei hakka. 

Kommentaare ei ole: