esmaspäev, 6. jaanuar 2014

¤@$&£"!

Vaatasin just Elroni pressikonverentsi Postimehe vahendusel ja tahaks kõva häälega ropendada. Nii süüdimatu ja ülbe jutt, et vastik lausa kuulata. Põhimõtteliselt sõnum selline, et tipptundidel ongi rongid triiki täis ja see Elronit üldse ei kõiguta, sest tipptunnil on kõik lubatud. Aga et paneks ehk pikemad rongid (kaks rongi ühendatult nt) sõitma - ei, see pole majanduslikult mõtekas. Tipptund ju ja siis polegi reisijatel õigust kobiseda. Nagu ilma piletita sõitvad reisijad oleks majanduslikult mõtekad?
Ja nii on ju hea teha rongide täitvuse statistikat piletimüügi järgi - paberil on reisijaid kenasti hõredalt. Polegi vaja rohkem ruumi. Suva, et pooled reisijatest piletit osta ei saanudki. Paberil on kõik korras.

Mina kahjuks olen veel pikalt Elroni klient, kuna kahe väikse lapsega reisides ei ole peale auto ja rongi muid variante. Buss ei tule veel niipea kõne allagi. Isegi siit kodust Tallinnasse 25-minutine bussisõit on täielik piin, 2+ tundi ei ole lihtsalt teostatav. Aga kui olen viimase poolaasta jooksul paar korda suurema piigaga kahekesi Tartus käinud, siis oleme bussiga sõitnud. Sõiduajad on lihtsalt paremad. Ja tundub, et nüüd on buss lisaks ka mugavam...


Ootan juba hirmuga reedet, mil on plaan lastega Tartusse minna. Tundub, et tuleb üks piinarikas sõit, sest on reaalne oht, et me ei pääse istuma. Elroni juhatuse esimees Andrus Ossip arvab ju täiesti ametlikult, et Tallinn-Tartu rongis ei peagi istuda saama. Mis see siis nii väga ära ei ole neljaaastase ja kaheaastase lapsega 2 tundi püsti seista, eksole?


Arvake ära, milline erakond ei saa minult järgmistel valimistel häält?

Kommentaare ei ole: