teisipäev, 27. mai 2014

Ilusad juuksed!

Eelmise aasta augustis tabas mind korralik juuste hõrenemine. Lõpetasin juuli lõpus imetamise ära ja sellele järgnes tavapärane juuste langemine. Lihtsalt infoks: umbes 3 kuud peale rasedust tuleb esimene laine (raseduse ajal hoiavad hormoonid juukseid peas kinni ja kui 3 kuud peale sünnitust need hormoonid kehast kaovad, kaovad ka kõik raseduse ajal langemata jäänud juuksed), siis peale imetamise lõppu teine - hormoonid mõjutavad juukseid päris kõvasti ja nende kahe sündmuse puhul teevad hormoonid ikka korralikke kukerpalle... No ja kui arvestada, et mul oli kolme aasta jooksul kaks rasedust ja kaks imetamise lõpetamist, siis mu juuksed olid ikka üsna hõredad ja kehvas seisus lõpuks.

Kuna suvel olin enda jaoks avastanud Pinteresti app'i, siis asusin seal ringi tuulama ja tarkust otsima. Keetsin isegi ise šampooni, mis kirjelduse järgi pidi juuksed kasvama ja läikima panema... Kogu kraam rändas kraanist alla, kuna oli täielik saast. Kuna täitsa looduslik ja keemiavaba kraam ebaõnnestus, siis võtsin järgmiseks suuna pool-looduslike šampoonide suunas. Prismast ostsin üki-kaki-kommi-nommi meetodil Nude sarja šampooni ja balsami. Ei teinud enne mingit turu-uuringut ega surfanud internetis, lihtsalt valisin poest selle, mis kõige sümpaatsem tundus. Alguses läksid juuksed ikka väga ruttu väga-väga mustaks, aga jonnakalt kannatasin hambad ristis ära ja kasutasin edasi. Ja ühel hetkel püsisid juuksed kohati lausa 3 päeva talutavalt puhtad! Ning juuksed jäid ka mõnusalt pehmed peale pesu.

Lisaks uuele šampoonile võtsin ka uued juuste pesemise ja kuivatamise võtted kasutusele. Pead pestes panen shampooni vaid juuksejuurtele ja hõõrun mõnusalt vahule ainult pea ümbert (st pikkusesse ei masseeri šampooni ega vahtu.) Vahtu väljaloputades jookseb vahune vesi nagunii mööda juukseid maha ja juukseotsad saavad ka puhtaks. Mustaks läheb ju kõigepealt just pea lähedalt ja otsad on tegelikult puhtad. Balsamit panen väga püüdlikult jällegi ainult niimoodi, et peanahk ja juuksejuured ei saaks kokku. Juukseid loputan jahedamapoolse veega, sest kuuma veega pestes-loputades läheksid juuksed hiljem rutem mustaks.

Kõige tähtsam nipp on ilmselt see, et ma ei hõõru juukseid rätikuga kuivaks. Pigistan juustest vee välja ja mässin rätiku lihtsalt ümber pea. Ei hõõru kohe mitte natukenegi rätikuga. Lasen mõnda aega juustel niimoodi kuivemaks taheneda ja võtan siis rätiku ära, et juuksed saaksid õhu käes lõpuni kuivada. Rätikuga kuivatades hõõrub juuksed kahuseks ja takuseks, eriti kergelt lokkis-laines juuksed nagu minul. Varemalt oli mul peas totaalne varesepesa peale kuivatamist. Nüüd on juuksed mõnusalt pehmed ja siidised, ei lähe pusasse ja püsivad pikalt puhtad. Eriti ideaalne olevat sellise mitte-kuivatamise jaoks t-särk, aga mina ei märganud erilist vahet t-särgi ja käterätikuga "kuivatamse" vahel, seega kasutan mugavusest rätikut edasi.

Praeguseks olen Nude šampooni ja balsamit kasutanud juba ligi 9 kuud ja olen väga-väga rahul. Šampoon koos uue pesemise ja kuivatamise meetodiga on mu juuksed siidiseks ja pehmeks teinud. Kõvasti paksemad on nad ka. Isegi mu juuksur ütles, et mu juuksed on palju tervemad kui varemalt. Kammin neid ka vaid kord-paar päevas, kuna nad ei lähe enam pusasse ega sassi. Ma olen üliõnnelik, et suutsin oma juuksed sellest kohutavast seisust päästa, mis nad eelmise aasta septembris olid. Nüüd saan neid julgelt lahtisena kanda, sest isegi kohe peale pesu ja kuivamist on nad ilusti siledad. Varemalt olid juuksed esimesel päeval lootusetult takused ja kahused, lahtiselt ei saanud nendega kodust välja minna, sest need olid nagu pilv ümber pea.

Ma absoluutselt ei ütle, et selline meetod kõigile sobib, aga minu kergelt lokkis-laines juustele on see täiesti ideaalne. :)

Kommentaare ei ole: