teisipäev, 1. juuli 2014

Rohenäpp raporteerib

See paganama ilm võiks juba ükskord soojaks minna! Aiamaal on totaalne ikaldus. Tomatid istuvad ilusti rohelisena taimede küljes, ei näita mingit huvi üles, et kollaseks või punaseks minna. Samas peaksin vist õnnelik olema, et neid rohelisi vilju on see-eest meeletult palju. (Kel soov hea saagiga tomatitaimi järgmine suvi kasvatada, siis soovitan Venus sorti.)
Terava pipra kolisin rõdult tuppa ära, kuna rõdul külma käes ei tahtnud taimed kuskile suunas pikemaks kasvada.
Cucameloni lehed hakkavad juba vaikselt kollaseks kiskuma, viljad kukuvad järjest küljest ära. Üritan ikka mesilast mängida ja isasõiega emasõisi tolmendamas käia, aga sellega on ka viimastel päevadel tõsine ikaldus, sest mitte ühtegi lahtist isasõit ei ole. Emasõied õitsevad nii kuis jaksavad, aga vot mitte ühtegi tolmendamiseks sobivad isasõit pole. Nii et ikaldus. Õhkõrn kahtlus on, et ehk vahepeal siin õnnestus ikka paar õit ära tolmendada ja vast saab ka mõne viljakese maitsta... Aga ma ei hõiska enne, kui reaalselt viljad paisuma hakkavad.
Üldiselt ei ole tänavu ikka üldse sobiv suvi, et lahtisel rõdul aiamaad pidada. Hea, et arbuusi mulda ei pistnud, see oleks praeguste tingimuste käes ilmselt ammu maha surnud.

Kommentaare ei ole: