pühapäev, 23. november 2014

Elu esimene piparkoogimajake!

Nii kui piparkoogitaigen ja jõulukraam poodi müügile jõudis, hakkasid lapsed piparkoogimaja nõudma. Lõpuks andsin alla, tegin suure portsu piparkoogitaigent valmis ja asusin nikerdama. Retsept on saadud sõbranna käest, šabloonid leidsin Toidutare lehelt ja teostus on võetud Selveri jõuluajakirjast.

Detaile ei lõiganud enne küpsetamist valmis. Rullisin hoopis kaks plaaditäit taigent ja lõikasin akna-avad välja. Proovisin purustatud karamellikommidega värvilisi aknaklaase ka teha, aga taigent rullides unustasin ära, et see taigen kerkib päris mehiselt... Nii et akendest ei tulnud suurt miskit välja.  Kui taignaplaadid küpsenud olid, siis lõikasin kuumast plaadist detailid välja ja jätsin sinna samma jahtuma.

Glasuuri tegin ise, detailid kaunistasin enne majakese kokkupanemist ära ja detailide liitekohad mätsisin pärast paksult üle. Glasuuri sai muidugi ohtralt... Ja kuna mul polnud piisavalt tugevat kilekotti, siis oli see kaunistamine üks väääääga vaevaline tegevus. Lõpuks oli kotis neli-viis auku ja terve laud oli glasuuri täis. :D

Detailid panin kokku sulatatud suhkruga. Tõesti väga kiirelt ja tugevalt sai maja kokku pandud, aga ühtlasi sain endale ka ühe piraka villi pöidla peale. Kuum suhkrukaramell on nimelt... kuum. Väga kuum.


Aga valmis ta sai ja loodetavasti ei lammuta lapsed seda esimese päevaga tükkideks. Kui eriti hästi läheb, kestab isegi jõuludeni.

Kommentaare ei ole: