kolmapäev, 3. detsember 2014

Oh, kuusepuu, oh, kuusepuu...


Andsime laste survele järgi ja tõime poest sellise armsa kuusekese koju. Päris kuuske ei hakanud kassi tõttu tooma, mul on siiamaani meeles, kuidas kunagi ammu meil kass ühe jõulu jooksul kaks korda kuuse otsa ronis ja sellega pikali lendas. Peale toda jõulu me enam kuuske koju ei toonud, sest peaaegu ühtegi jõuluehet polnud enam alles. Minu lapsepõlves olid ju ainult õhukesed klaasist ehted ja põrandaga kohtudes jäi vaid suur kogus klaasipuru alles. Nii et kunstkuusk oli meie ainuke valik.

Ehteks on eelmisel aastal sädelevaks värvitud käbid, pisikesed klaasist kuulikesed, suured penoplastist pallid, millele on säravad pärlikesed peale liimitud ja kolm suurt plastikust palli, kus linnupilt peal. Kuuse ehtimise au jäi tervenisti lastele, mina ainult sättisin ehted kindlamalt oksa külge. Aga ühtegi ehet ise paigutada ei saanud, lapsed krabasid kõik ehted enda kätte ja kahekesi arutasid, kuhu mida panna. Oli tõeline nauding vaadata, kui õnnelikud lapsed meie kuuse üle olid. Kui ma kuuske kokku panin, siis nad sõna otseses mõttes põrkasid mööda tuba ja üritasid veel poolikule kuusele juba ehteid sättida.

Lapsi ja nende rõõmu vaadates tuleb endalegi meelde see puhas rõõm, mis lapsepõlves jõule ümbritses. Lapsena täidab jõule suur ootusärevus - millal saab jõuluehted välja panna, mida päkapikud toovad ja mis kingitused jõuluvana kingikotist saab. Lapsevanemana on samad mõtted peas, aga paraku selle poole pealt, et mida ometi osta ja ise meisterdada, kust saaks just need õiged asjad kõige soodsama hinnaga ja kuidas ikka kõikide ettevalmistustega õigeks ajaks valmis saada. Jõulumeeleolu ja ootusärevus kaob selle vahele nii ära, et ei saa arugi, kui juba jõulumasendus kanda kinnitada üritab.

Ma loodan, et ma suudan kingituste planeerimise ja jõulupidude virr-varris leida need helged hetked, mis meele rõõmsaks teevad ja jõulustressi kaugele eemale peletavad. Laste rõõm aitab sellele kõvasti kaasa. :)

Ilusaid ja helgeid jõuluplaane teilegi, kallid lugejad. :)

Kommentaare ei ole: