teisipäev, 28. märts 2017

Lihtsalt Ogar

Enam ma ei saa öelda, et keegi kaasa ei mõtle. Mõtlevad küll. Oi, kui geniaalselt mõtlevad. Viimane vaimusünnitis on idee peale aktust laste nimed õhupalliga lendu lasta. Kust sellised mõtted tulevad inimestel? Maast madalast õpetame lastele, et loodust ei tohi reostada, prügi ei tohi maha visata ja siis äkitselt laseme lendu (sisuliselt viskame metsa põõsa alla) õhupalli, mis jääb aastakümneteks sinna lagunema (kui mitte kauemaks.) Kui ma vastu kirjutasin, et õhupalle küll lendu laskma ei hakka, see on ju looduse reostamine, siis sain vastuseks, et jutt käib ju ÜHEST õhupallist. Ai, kuidas tahaks vastu küsida, kas üks õhupall laguneb kuidagimoodi rutem kui kümme... Aga ma ei saa õel olla ja tüli tekitada, niigi on vaevaline see korraldamine. Aga ausalt... mida peaks sümboliseerima see, kui peale lasteaia lõpuaktust laste nimed õhupalliga lendu lasta?

Samas... peaksin vist õnnelik olema, et taevalaternat ei pakutud...

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Tegelikult on olemas ka sellised asjad, nagu biolagunevad õhupallid. Ma ei ole ise kunagi ostnud ja ei tea, kas Eestis müüakse ning palju maksavad. Kiire guugeldus näitas, et amazonist saaks 3 euro eest tükk!!
T

Mutt ütles ...

Pole olemas sellist asja nagu loodussõbralik õhupall. Ka need n-ö biolagunevad õhupallid lagunevad kuni 4 aastat ja selle ajaga võivad need palju kahju teha. Kõige otsesem kahju - loomad/linnud/vee-elukad võivad need sisse süüa; kaudsem kahju - lihtsalt kole vaadata ja isegi biolagunevad õhupallid sisaldavad erinevaid kemikaale, mis ei ole looduslikud ja mõjutavad meie kõigi elukeskkonda.

Ja milleks üldse on vaja laste nimesid õhupalliga lendu lasta? Mida see sümboliseerima peaks?